Animefest 2015

7. května 2015 v 19:57 | Kiwi |  Články
Letošní Animefest (dále jen AF) v Brně se konal 1. - 3. 5. Já tam jela 2., tedy v sobotu. V následujícím článku vám nastíním, jaké to tam bylo!

(add: fotky nejsou všechny moje!)


Ačkoliv anime už nějaký ten pátek aktivně nesleduji (Tahle mánie u mě upadala každým týdnem víc, až nakonec spadla asi před půl rokem), a poslední dobou své zraky upínám spíše na marvelovské filmy, tuhle akci jsem si prostě nemohla nechat ujít, už jen proto, že jsem slíbila Lupus, že tam pojedu s ní. :)

Přípravy začaly samozřejmě již v pátek. Balení, kontrola všech věcí, co jsem si brala s sebou několikrát po sobě. :D Byla jsem samozřejmě hodně nervózní, přece jen jsem na takovou akci jela poprvý a vůbec jsem nevěděla, jak se tam mám chovat a co od toho vlastně čekat. O.o

Do Brna je to tam od nás pěkný kus cesty. Proto jsem, společně s tátou, který mě tam vezl autem, vstávala už v 6:00. Bezmyšlenkovitě jsem do sebe naházela jídlo a nasoukala se do obleku Ezia z Assassin's creed (to je hra), který mi velkoryse zapůjčil můj bratr. (Kořen ne, Kořen mi na to jen půjčil peníze :} ) Jak jsem v tom vypadala uvidíte níže. :D

Vyjeli jsme v 7:00 a já jsem celou cestu spíš mžourala unaveně z okna nebo poslouchala rádio. Cesta byla nekonečná, a vlekla se hrozně pomalu, ale nakonec se před námi přecejen objevilo Brno v celé své kráse a já začala být děsně nervní :D

V Brně jsem za celý život byla asi tak 3x, takže jsem vůbec nevěděla, kde se nacházíme. GPS navigace ale nezklamala.

Dojeli jsme na místo. Už na parkovišti se nedaly přehlédnout divně vypadající postavy s parukami a různě staří lidé v kostýmech všeho druhu. A zatímco všude jinde, kde jsem se ten den ukázala v kostýmu Ezia, na mě všichni jen nechápavě hleděli, zdejšímu obecenstvu to připadalo naprosto normální a přirozené. A i paní v malém obchůdku, ve kterém jsme se s tátou stavili pro svačinu (zatímco jsme čekali na Lupus), nevypadala zrovna vyvedená z míry.

Lupus dojela o devět minut později, než jsme se domluvily a vlna adrenalinu se za tu dobu čekání u mě zvýšila o 200%. :D
Vešli jsme do vstupní budovy, za kterou se nacházelo výstaviště, kde mě potom táta opustil a tak jsem tam zůstala já, Lupus a dalších asi 500 000 000 divně oblečených lidí. °_° (Prý letošní AF navštívilo kolem 3600 lidí celkově.)

Na ruce nám přicvakli náramky - mně bílý - tím mě přiřadili k Řádu - a Lupus modrý - čímž ji poslali k Chaosu. Tyto dva rádoby týmy spolu celou akci jakoby soupeřily v tom, kdo odpoví víc otázek na přednáškách. (Zvítězil Řád :P)

Do ruky nám ještě vtiskli tašku se vším důležitým ohledně akce, vybrali jsme si fajn klíšenku (:3) a mohli jsme se úspěšně ponořit do víru AF. :D

Vír AF se projevil asi o tři kroky dále. Přepadla mě holka v Assassins creed mikině s tím, že zbožňuje assassíny a že by se se mnou hrozně moc chtěla vyfotit.

A moje reakce? ŠOK. Rychle jsem se ale stihla vzpamatovat a s pomocí Lupus jsme se teda vyfotily. Ještě jsem ani nestihla pochopit, co se vlastně stalo a přihrnula se ke mně další osoba, že chce fotku.

Když jsme potom scházely s Lupus po schodech, hezky mi to došrotovalo. Tím, že jsem dojela v kostýmu tady budu populární fotografický cíl! HUEHEUEHUEHUEHUE. Samozřejmě, že se mi to velice líbilo! :D Sice se na fotkách většinou tvářím jako neschopné pako, ale jestli se to lidem líbí, tak ať si poslouží! :3

Lupus, se zkušenostmi z minulého roku mě provedla celým areálem, který se skládal z hromadoy obchodů, kde se prodávaly placky, přívěšky, plyšáci, tašky, plakáty, další placky, japonské jídlo, trička, mikiny a mnoho dalšího. Tak jsme to celý takhle prolezly a pak nás čekala první přednáška - Transmutace pohádek, která nám ukázala klasické pohádky, jako třeba Sněhurka a Růženka v trochu jiném světle. Popsat celou tu přednášku by vyžadovalo samostatný článek, ale každopádně to bylo velice zajímavé.

Pak jsme se jen tak promenádovaly s Lupus po areálu, sem tam si nás někdo vyfotil a pochválil kostým - já, od přírody extrovertní člověk, jsem se ale hrozně bála někoho požádat o fotku, a tak jsem si většinou vyfotila jen ty lidi, co si vyfotili mě. A že tam kostýmů bylo! Asterix a Obelix, Loki v mužské i ženské podobě; Kořen, Thor, Thorin, Kili, Bilbo, Oberyn Martell, Elsa, Anna a Hans z Ledového království, postavičky z Toy Story, Harry Potter a mnoho, mnoho dalšího, co jsem třeba ani nepoznala.

Další přednáška byla o tom, jak to chodí v japonských školách. Řeknu vám k tomu jedno: Nikdy, nikdy bych nechtěla chodit do japonské školy!!! Zkráceně, veškerou originalitu a kreativitu tu zašlapou v základech, každý kdo vyčnívá je automaticky vhodně zastřižen. Prosazuje se "všichni si mají být rovni". Dokonce už chápu, proč někteří lidi tak nesnáší školní uniformy. Brrr! :S

Po této přednášce se dala Lupus do soustředěného nakupování a já ji svědomitě všude následovala. Sama jsem si koupila pouze takovou růžovou želatinu, co chutnala jako rýže. (překvapivě) -_-
Později jsme se připojili k animefandům z města, kam chodím do školy a kde jsem na intru. Tyto lidi Lupus naštěstí moc dobře zná, tak jsme se k nim s dovolením přisockly. Ostatně, určitě jste již někdo zavítali na blog Strangers. (Mám je v oblíbených.) :)

Potom jsme šli společně na promítání anime komedie, opravdu vydařené, musím říct. Celý sál se svíjel smíchy. Dále následovala zajímavá přednáška nakladatelství, které jako jediné v ČR vydává mangu (japonský komix).

A pak jsme se víceméně flákali. Moc se mi líbilo, že všichni lidi na AF byli hrozně vstřícní a milí, normálně jsme se tam dali do řeči s holkou z Karlových Varů a bavili jsme se, jako bychom se znali odjakživa. Bylo to v tomhle hrozně fajn. Třeba jsme někde procházeli a někdo křikl, že mám super kostým a tak podobně. Přišlo mi to úžasné, vzhledem k tomu, že normálně ve městě třeba v tramvaji se tohle asi moc často nestává. Přišlo mi, že se tam přátelil každý s každým.

To odpoledne ze mě ta nervozita tak nějak postupně opadala a projevila se moje divočejší stránka. S kamarádkou, která šla za Death note (Zápisník, do kterého když se zapíše jméno člověka, tak pak do 40 sekund umře) jsme utvořily takovou "zabijáckou dvojku" - Assassíni jsou vrazi a Death note je prostředek pro vraždění. ---Ještě nutno podotknout, že celou akci se kolem ochomýtaly holky s cedulemi jako "Free hugs" a "Free kiss" a furt se tam s někým objímaly--- No a my dvě jsme vymyslely "Free kills"! Prozíravě jsem s sebou vzala papír a pastelku, takže za pár sekund jsme měly transparent i my!
A tak jsme stály, nabízely vraždy zadarmo a lidi se smáli našemu originálnímu nápadu. Někteří se spletli a přišli nás obejmout, jejich výraz zděšení byl k nezaplacení!

Na popud ostatních jsme pak chodily po celém areálu a nechávaly zapisovat všechny lidi do mini verze Death notu svá jména nebo jména svých (ne)přátel. Nutno podotknout, že jsme přitom na sebe hlasitě poukazovaly frázemi jako "Přijďte se zadarmo zabít!", "Zkraťte frontu před sebou!" atp. :D

Prostě bezvadná akce. Přespávala jsem u Lupus, a tak dobře, jako tu noc, jsem nespala už hodně dlouho. :)

A teď nějaké fotečky:


Tohle jsem jakože já v kostýmu. Jela jsem beze zbraně, to, co držím mi zapůjčila jedna holka, která se s námi taky dala do řeči. :)


Sál před přednáškou Transmutace pohádek ... sorry za kvalitu fotky :D


Thranduil s Kilim (Teda myslím, že to byl Kili O.o) ... Musíte uznat, že Kořen má fakt skvělý!!! :)


Bilbo a Thorin :)


Alespoň kousek toho areálu. Ta budova vzadu je Rotunda, kde se konala většina přednášek a taky tam byla většina obchodů.

Tak a tyhle fotky už moje nejsou:


Animefestí náramky :)Řada před vchodem :DDívčí verze Lokiho :DA normální Loki. :D
Dívčí verze Thora :)Kdo viděl Kapitána Ameriku: Prvního Avengera určitě pozná :)Nejsem si úplně jistá, ale myslím si, že tohle je Black Widow... O.oAnna z Frozenu. Podle mě jeden z nejpovedenějších cosplayů celé akce!
Elsa, Anna a Hanz z Frozenu. :)Princezna Merida z Rebelky :)A Geralt ze Zaklínače. :)Nemám nejmenší tušení, z jaké hry je tenhle, ale je to prostě EPICKÝ! :DAsterix, Obelix i s Cézarem! :DOberyn Martell. Taky opravdu hodně dobrý cosp.Nějací hrdinové z Toy Story :)A ještě nějaký ten Zaklínač :)A takhle nějak vypadalý stánky. :D


Tak, to bude tak všechno, chtěla bych touto cestou poděkovat Lupus, že to se mnou vydržela a určitě čekejte článek i od ní! :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 7. května 2015 v 20:37 | Reagovat

To EPICKÝ něco bude pravděpodobně člen Space Marines z Warhammeru 40 000 :P

2 Aredhel Aredhel | Web | 7. května 2015 v 21:15 | Reagovat

Óó, to muselo být skvělé!!! Takovéhle kostýmy mají tví bratři doma jen tak?? Asi vás přijdu vykrást...
Některé cosplaye jsou doopravdy skvělé.

3 Mexafell Mexafell | Web | 8. května 2015 v 0:02 | Reagovat

Luxusní!
Plánuji si, že se tam příští rok podívám, mohla by to být sranda.
A stejně je best originál Loki :D

4 Lupus Lupus | Web | 8. května 2015 v 17:12 | Reagovat

Ts, Chaos je akorát příliš hodný, proto vždy nechá Řád vyhrát. Chaos je jednoduše nejlepší. :)

Ale jinak musím ve všem s Kiwi souhlasit, myslím, žes vše vyjádřila nejlépe, jak to bylo možné. Skvělý článek.

[3]: Určitě pojeď, je to skutečně oddychová akce, i když je po ní člověk velice unavený, ale během conu se cítí skutečně uvolněně. Pokud pojedeš, budu se těšit :).

5 Clarissa Clarissa | Web | 8. května 2015 v 19:47 | Reagovat

Závidím ti. Mě nikdy nic nevyjde.

Závislost na Marvelu ti naprosto schvaluji. :D Jen tak dál!

Máš skvělý kostým! A velkorysé sourozence...

Jenom jsem nějak nikdy nechápala, co má anime společného s cosplayem... asi nevypadá tak šíleně jako na jiných Conech. :D

6 Smokie Smokie | Web | 9. května 2015 v 18:46 | Reagovat

Oberin *_* Toho jsem si tam nevšimla, škoda... Ale viděla jsem tam Jona Snowa :D
Musím uznat, že to chození po AFku bylo boží, nejvíc byl ten týpek s Free Hugs co se kolem nás chvilku ochomýtal (mám podezření, že byl tak trochu high) a pak zklamaně odešel xD

Originální Death Note... Ten nápad jsme s Emčou vymýšlely asi dvě minuty a ten cosplay jsem vyráběla dva dny XD škoda, že tu nemáš fotku...

7 Irith Irith | Web | 12. května 2015 v 18:26 | Reagovat

Chceš mi říct, že na TolkienCon nedorazíš, respektive, dle Kořenových slov ani nevíš že se to koná (/a to ani nemluvím o premiéře Hobita) a na tohle klidně jdeš? Klesla jsi u mě...

Mimochodem, kostýmy vážně skvělé!

8 Polly Polly | Web | 13. května 2015 v 21:36 | Reagovat

Nechápu, co dělají postavy z Hobita na srazu anime. Ale ten kořen co má Kořen je fakt skvělý.

9 Kiwi Kiwi | Web | 14. května 2015 v 13:34 | Reagovat

[7]: Tak počkat počkaat :D O TolkienConu jsem věděla, a klidně bych tam i jela, kdyby bylo s kým. Kořen kecal :D

10 Irith Irith | Web | 14. května 2015 v 18:48 | Reagovat

[9]: A Hobit v kině? A pojedeš na toho 27 -29 do Bílé Studně?

11 S c a r s S c a r s | Web | 24. května 2015 v 17:43 | Reagovat

Taky jsem letos byla na AF poprvé a to jsme s kámoškou jely do Brna vlakem a já měla na starosti cestu po Brně :D LOL, můj orientační smysl je nadmíru tragický, ale to několika hodinové ležení v google mapách se vyplatilo a tudíž jsme ani nebloudily :D První den byl hrozně divný a byla jsem z nějakého důvodu neskutečně otrávená :D Asi ani moc nepomohlo spaní v tělocvičně, kde se v podstatě spát nedalo :D Ale pak přišla sobota a už všechno bylo lepší. Taky jsme byly na přednášce Transmutace pohádek, kam jsem původně nechtěla vůbec jí, ale nakonec jsem se dobře bavila :D

12 AGobshepehow AGobshepehow | E-mail | Web | 9. října 2018 v 3:45 | Reagovat

Compression  est comment dur  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque  age votre coeur  bat, il pompe le sang  a tous egards  vos arteres a la reste  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-prix-en-tunisie/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama