Září 2014

Učím se žít s em há dé!

27. září 2014 v 20:05 | Kiwi |  Téma týdne
Zoufale přešlapuju na zastávce, promrzlá až na kost. Teda, nejsem si tím tak úplně jistá, protože nevím jaký to je, když mrzne maso až u kosti. Po čtyřistapadesátmilionté kontroluju čas na mobilu. Ale cpčas zmrzl jakoby se mnou. Autobus by už měl být tady, nebo ne? A až přijede, podaří se mi do něj nastoupit, nebo jsem přimrzla k chodníku? Zachmuřeně se koušu do rtů. Je to hrozný zlozvyk, já vím.

Autobus se konečně objevuje za zatáčkou a já vydechnu úlevou obláček páry. V první chvíli se leknu, že mi hoří zuby a pára je dým z ohně. Potichu doufám, že sem autobus dojede těch posledních pár metrů v pořádku. Může do něj narazit meteorit. Může dostat smyk. Může přejet zastávku a nechat mě tu mrznout až do kostí! Jaký to je, když mrznou kosti?

Autobus dojel a přímo předemnou se otevřely dveře. Osudná chvíle. Přimrzla jsem, nebo ne?! Zlehka se odlepuji od chodníku a rázem se ocitám v teplých útrobách autobusu. Je tu narváno, takže si stoupnu vedle velmi tlustého pána co nejblíž ke dveřím, protože za tři zastávky vystupuju. V duchu přemýšlím, zda onen pán je opravdu tlustý a nebo jestli náhodou nepašuje drogy. To by potom zastavili autobus policajti a vyptávali by se mě na toho pána. Moje myšleny nadskakují spolu s autobusem, který, jak se zdá, těžce dýchá a při každé nerovnosti bolestně skučí. Na další zastávce autobus spolkne další cestující - celou třídu školky i s dvěma učitelkami. Začínám se bát, že se mi nepodaří vystoupit.

Autobus je asi divoký. A nezkrotný. Mám co dělat, abych se v něm udržela. Nejsem kovboj abych krotila divoké autobusy. Nudím se a tak si čtu reklamu na okně. Je na ní napsáno, že nemáme řídit pod vlivem alkoholu a vpravo dole je podepsaná policie. Napadá mě, jestli by prošlo, kdybych udělala leták s červeným nápisem 'Nedávejte alkohol autobusům'

Teď mám vystupovat. Konečně. Ale nemůžu se prodrat tím obrovským množstvím malých dětí. Ozývá se pronikavý syčivý vzdych a dveře se zavírají. Polévá mě panika a začnu křičet - možná až moc hlasitě -, aby chvíli počkali. Když vystupuju, cítím na sobě zlostné pohledy cestujících kteří spěchají domů a mručivě zvuky, které vydává řidič. No a co, říkám si pro sebe. Učím se žít s MHD!

(Článek je napsán na motivy skutečných zážitků adminky, která by chtěla dodat, že o zas tak velkých blbostech jako postava tohoto fejetonu nepřemýšlí.)

Nově na levoboku

19. září 2014 v 11:23 | Kiwi |  Aktuality
Tak fajn, trochu jsem opět upravila blog aby se na něm dalo v klidu číst. Krom malých úprav, kterých si asi moc nevšimnete, se tu objevilo něco neznámého.

Mrkněte nalevo.
Ano, přesně tak. Skokem na: tam nebylo.

Teď vám vysvětlím, jak to funguje a na co to je.

První odrážka je Písnička. Pokud na to kliknete, v novém okně se vám otevře nějaký song. Každý týden ho budu měnit, takže když budete chtít něco poslouchat, stačí dojít sem a kliknout! :)

A pokud se odvážíte objevit taje druhé odrážky (Nejnovější článek), hupsenete, ať jste kdekoli, kam jinam než na Nejnovější článek! :o


Top 5 MMV's z LotR + 2 videa, které si Kiwi nemůže odpustit!

19. září 2014 v 9:17 | Kiwi |  Články
Takže, na tenhle článek se chystám už delší dobu, protože o něco takového, jako jsou MMV's se musím podělit!

Myslím, že hodně lidí z vás už následující videa zná, ale kodví, třeba tu najdete i něco neznámého...

MMV je zkratka pro Movie Music Video, a jedná se o... Prostě o videa z určitých filmů/seriálů (většinou těch známějších) sestříhaných podle hudby. Já sama jsem na tohle přišla asi před rokem díky AMV, (což je zase Anime Music Video), a dokonale mě to uchvátilo, dokážu tohle sledovat někdy i hodiny, když na to mám náladu, jednak proto, že se z toho sama učím stříhat videa a jednak proto, že je to prostě úžasné :D. Na YouTube tohoto najdete stovky, ne-li tisíce, ovšem těch opravdu dobrých je celkem málo.

(Ačkoliv moje Movie makery na tabletu stojí za starou belu, za sebou mám už dvě AMV a chystám MMV z GoT.)

Arrynové z Orlího hnízda

18. září 2014 v 10:15 | Kiwi |  Články
Sedím doma u počítače a říkám si, že když už jsem teda nemocná, tak bych zas jednou mohla napsat nějaký hezký a smysluplný článek jako vždycky.

Jenomže inspirace ne a ne přijít, a tak jen poslouchám písničky a zírám na logo blog.cz.

Článek na tohle téma týdne (za hranicí reality) by pravděpodobně nedopadl moc valně, a tak tedy zapínám Gimp s tím, že něco nakreslím.

Napadení!

17. září 2014 v 9:12 | Kiwi |  Články

Byla jsem napadena rychle se šířící epidemií, která se projevuje bolestmi břicha a horečkou především v jednu hodinu ráno, takže se člověk moc nevyspí.
Dnes jsem se ulila z písemky z fyziky, matiky a němčiny, což jsou předměty, které mi dělají problém... Až to skoro vypadá, že jsem nemocná naschvál.

Žlutá?

10. září 2014 v 18:09 | Kiwi |  Články
Dnes jsem vykoukla z okna, a zjistila jsem opravdu děsivou věc - listí nabralo jiných barev! - A to konkrétně žlutých a červených. COŽE?! Jaktože jsem si toho nevšimla?! Dospěla jsem k závěru, že se málo dívám na stromy. Inu, ono jich ve městě zas tolik není, že. Ale na kaštan, který mám před oknem vidím každý den nejen z našeho pokoje na internátě, ale i z naší třidy, (naše škola a inzernát jsou spojené) která se želbohu nachází přímo pod naším pokojem. Zachmuřeně jsem sledovala, jak se lístečky občas zachvějí ve větříku. To nemůže být jen tak. Jsem si jistá, že ještě včera měl kaštan krásně zelené lístky! Navlékla jsem si na sebe vestu, odhodlaná tuto záhadu prozkoumat podrobněji.